Sobota, 1. august 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (31. júl 2026): Migranti, útulok pre rodiny, vojenský útok, protest a dráhová cyklistika
- Trump váha s licenciou na výrobu rakiet Patriot pre Ukrajinu
- Tesco zvažuje predaj svojich aktivít v strednej Európe vrátane Slovenska
- Varšava si po dopade rakety na svoje územie predvolala ruského veľvyslanca
- Riaditeľa pohrebného ústavu odsúdili v Británii na 20 rokov za zneuctenie desiatok zosnulých
Spojené štáty uvalili sankcie proti kubánskemu prezidentovi Miguelovi Díazovi-Canelovi
Webnoviny 12. júl 2025 413
12.7.2025 (SITA.sk) - Spojené štáty uvalili svoje prvé sankcie proti kubánskemu prezidentovi Miguelovi Díazovi-Canelovi za jeho úlohu „v brutalite kubánskeho režimu voči kubánskemu ľudu“.
Ide o najnovšie zo série opatrení administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa na zvýšenie tlaku na kubánsku vládu. „Spojené štáty obmedzili víza pre kubánskeho prezidenta a ďalších vysokopostavených vládnych predstaviteľov," uviedol minister zahraničných vecí Marco Rubio na sociálnej sieti.
Medzi sankcionovanými úradníkmi bol aj minister obrany Álvaro López Miera a minister vnútra Lázaro Alberto Álvarez Casas. Spojené štáty tiež podnikli kroky na sankcionovanie kubánskych súdnych a väzenských úradníkov spojených s „nespravodlivým zadržiavaním a mučením protestujúcich z júla 2021“.
V júli 2021 otriasli ostrovom demonštrácie, keď tisíce ľudí vyšli do ulíc na protest proti nedostatku základného tovaru a zhoršujúcim sa ekonomickým podmienkam.
Viac k témam: americké sankcie, Americký prezident, Kubánsky prezident
Zdroj: SITA.sk - Spojené štáty uvalili sankcie proti kubánskemu prezidentovi Miguelovi Díazovi-Canelovi © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Iránske úrady vykonali verejnú popravu muža
Labute tu nie sú symbolom nežnosti. Sú zbraňou. Fantasy novinka Zrada čiernej labute
Nadácia COOP Jednota zamierila na východ Slovenska, do Sobraniec
Mladý motorkár spadol pri predbiehaní na vozovku, následne sa jeho motocykel zachytil o koleso protiidúcej dodávky