Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  22,3 °C
Mimoriadne správy

Spojené štáty nepochybujú o zodpovednosti Islamského štátu za teroristický útok v Moskve (foto)

 Webnoviny  23. marec 2024  108  
Spojené štáty nepochybujú o zodpovednosti Islamského štátu za teroristický útok v Moskve (foto)

23.3.2024 (SITA.sk) - USA nemajú dôvod pochybovať o tvrdeniach teroristickej organizácie Islamský štát (IS), že je zodpovedná za útok v koncertnej sále na západnom okraji Moskvy, uviedol americký predstaviteľ pre televíznu stanicu NBC.

Islamský štát „má za sebou dlhú históriu zameriavania sa na Rusko a susedné krajiny," uviedol americký predstaviteľ. Dodal, že pri útoku neboli zabití žiadni občania USA. Informuje o tom web Sky News.

Vladimir Putin v sobotu bez toho, aby poskytol dôkazy, tvrdil, že na Ukrajine „bolo pripravené okno" pre útočníkov na útek. Podľa predstaviteľa USA, ktorý hovoril pre NBC, však neexistujú náznaky, že by do útoku akokoľvek bola zapojená Ukrajina.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Moskve (fotografie)

Viac k témam: Ruský prezident, Teroristický útok, Teroristický útok v Moskve, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Spojené štáty nepochybujú o zodpovednosti Islamského štátu za teroristický útok v Moskve (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.