Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Spojené štáty majú v Afganistane viac vojakov, ako doteraz uvádzali
Webnoviny 31. august 2017 260
WASHINGTON 31. augusta (WebNoviny.sk) - Spojené štáty majú v Afganistane podstatne viac vojakov, ako doteraz uvádzali. Zástupca ministerstva obrany v stredu vo Washingtone povedal, že v krajine sa nachádza 11-tisíc členov amerických ozbrojených síl. Doteraz pritom Pentagon hovoril o celkovo 8400 vojakoch.
Odporúčame:
Trump pošle do Afganistanu ďalších 3 900 vojakov, chce ukončiť vojnu s extrémistami
O zmätok sa údajne postaralo nepresné počítanie, napríklad vynechanie krátkodobo nasadených vojakov. Štatistiky by mali byť odteraz už transparentnejšie. Nové čísla tak neznamenajú, že by USA navýšili počet svojich jednotiek v Afganistane. Nových približne 3 900 vojakov posilní americké rady v ázijskej krajine na príkaz prezidenta Donalda Trumpa až tento rok.
Viac k témam: Afganistan, počet amerických vojakov v Afganistane, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Spojené štáty majú v Afganistane viac vojakov, ako doteraz uvádzali © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Mayová neplánuje odstúpiť z postu premiérky, chce riešiť brexit a postavenie krajiny vo sveteNasledujúci článok
V stanici Smetowo Graniczne sa zrazili vlaky, medzi zranenými boli aj deti
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Kauza Daniela Tupého pokračuje, súd sa po rokoch vracia k ďalším svedkom
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia