Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Spojené štáty chcú zvýšiť produkciu delostreleckej munície, rastie aj dopyt zo strany Ukrajiny

 Webnoviny  11. august 2023  77  
Spojené štáty chcú zvýšiť produkciu delostreleckej munície, rastie aj dopyt zo strany Ukrajiny

11.8.2023 (SITA.sk) - USA plánujú zvýšiť produkciu 155-milimetrovej delostreleckej munície a od budúceho roka vyrábať 80-tisíc kusov mesačne. Uviedol to tlačový tajomník Pentagonu Pat Ryder. Vyhlásil to v čase, keď rastie dopyt Ukrajiny po munícii podľa štandardov NATO. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Ukrajina už využíva pomoc


Od februára 2022 USA zvýšili produkciu 155-milimetrových projektilov zo 14-tisíc na 24-tisíc mesačne, povedal Ryder. Dodal, že kazetová munícia, ktorú USA poskytli Kyjivu, už Ukrajine pomáha na frontových líniách.

„Máme všetky náznaky, že ukrajinské sily tieto zbrane na bojisku nasadzujú vhodne, ako uviedli, že budú,“ konštatoval.

Vlastná produkcia munície


Ukrajinská štátna zbrojárska firma Ukroboronprom začiatkom júna ohlásila plány, že začne so svojou vlastnou produkciou 155-milimetrovej delostreleckej munície. Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov v marci povedal, že Ukrajina mesačne používa 110-tisíc kusov 155-milimetrovej munície, čiže len štvrtinu z toho, čo používa Rusko.

Viac k témam: Kazetová munícia, tlačový tajomník Pentagonu, ukrajinský minister obrany, výroba munície, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Spojené štáty chcú zvýšiť produkciu delostreleckej munície, rastie aj dopyt zo strany Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.