Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Spojené kráľovstvo uvalilo sankcie na ľudí vedúcich trestaneckú kolóniu, kde zomrel Navaľnyj

 Webnoviny  21. február 2024  165  
Spojené kráľovstvo uvalilo sankcie na ľudí vedúcich trestaneckú kolóniu, kde zomrel Navaľnyj

21.2.2024 (SITA.sk) - Spojené kráľovstvo uvalilo sankcie na šesť ľudí v spojitosti s trestaneckou kolóniou, kde minulý týždeň zomrel ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj. Ako informovalo britské ministerstvo zahraničia šesticu predstaviteľov sankcionovali pre porušovanie ľudských práv.

Medzi sankcionovanými je Vadim Konstantinovič Kalinin, ktorá dohliadal na tábor, kde Navaľného držali na samotke. Navaľnyj tiež trpel tým, že mu odopierali lekárske ošetrenie a musel chodiť pri teplotách klesajúcich na mínus 32 stupňov Celzia, uviedlo ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení.

„Je jasné, že ruské úrady považovali Navaľného za hrozbu a opakovane sa ho pokúšali umlčať. Preto dnes sankcionujeme najvyšších väzenských úradníkov zodpovedných za jeho väznenie v trestaneckej kolónii, kde strávil svoje posledné mesiace,“ uviedol britský minister zahraničia David Cameron.

Ako dodal, osoby zodpovedné za brutálne zaobchádzanie s Navaľným „by si nemali robiť ilúzie - budeme ich brať na zodpovednosť".

Viac k témam: Sankcie proti Rusku, smrť Alexeja Navaľného
Zdroj: SITA.sk - Spojené kráľovstvo uvalilo sankcie na ľudí vedúcich trestaneckú kolóniu, kde zomrel Navaľnyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.