Sobota, 1. október 2022
Zamračené  15,3 °C
Mimoriadne správy

Špeciálna urna aj hlasovanie v drive-in stanovištiach. Koronavírus zmenil aj voľby v Česku

 Webnoviny   6. október 2021  159
Špeciálna urna aj hlasovanie v drive-in stanovištiach. Koronavírus zmenil aj voľby v Česku

6.10.2021 (Webnoviny.sk) - Už v stredu sa začínajú voľby do Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky. Týka sa to ľudí, ktorí sa pre pandémiu koronavírusu ocitli v karanténe alebo izolácii.

Drive-in stanovištia


Ako prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter uviedlo české ministerstvo vnútra, takéto osoby môžu hlasovať prostredníctvom drive-in stanovíšť.

Viac o téme: Koronavírus


Dovedna zabezpečili 82 takýchto miest, ktoré sú otvorené od 8:00 do 17:00. „V každom zo 76 okresov bude jedno, v Prahe päť a jedno navyše v Plzni z dôvodu konania miestneho referenda,“ uviedlo ministerstvo vnútra.

Špeciálna volebná komisia


Pre tých voličov v karanténe z dôvodu ochorenia COVID-19, ktorí nemôžu prísť autom a požiadali si telefonicky o zaslanie špeciálnej volebnej urny, sa podľa oficiálnej stránky volieb bude konať špeciálne hlasovanie v piatok od 8:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00 v mieste ich trvalého bydliska.

Musia sa však nahlásiť najneskôr do štvrtka do 20:00. Špeciálna volebná komisia ich môže navštíviť buď v piatok alebo v sobotu v uvedených časoch. Klasické volebné miestnosti budú otvorené v piatok od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Parlamentné voľby v Česku, Voliči
Zdroj: Webnoviny.sk - Špeciálna urna aj hlasovanie v drive-in stanovištiach. Koronavírus zmenil aj voľby v Česku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.