Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Španielsky kráľ Filip VI. sa stretne s politickými lídrami, budú rokovať o vytvorení vlády
12.9.2019 (Webnoviny.sk) - Španielsky kráľ Filip VI. sa stretne s lídrami politických strán, aby zistil, či existuje kandidát, ktorý by mohol získať podporu parlamentu na vytvorenie novej vlády. Predišlo by sa tak druhým tohtoročným voľbám.
Palác vo štvrtok oznámil, že rozhovory sa budú konať 16. a 17. septembra. Ak kráľ zistí, že žiaden kandidát nie je schopný získať väčšinu v 350-člennej dolnej komore parlamentu, v novembri sa uskutočnia voľby.
Súčasný premiér Pedro Sánchez je zrejme jediným schopným kandidátom, no líder socialistov v júli nezískal podporu parlamentu. Posledný možný dátum na sformovanie vlády je 23. september.
Viac k témam: parlament
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsky kráľ Filip VI. sa stretne s politickými lídrami, budú rokovať o vytvorení vlády © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Situácia na Blízkom východe ukazuje, aké dôležité je mať cestovné poistenie aj na skutočne mimoriadne udalosti
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne