Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  -1,5 °C
Mimoriadne správy

Španielsko vyhlásilo núdzový stav, zavádza aj zákaz vychádzania

 Webnoviny  25. október 2020  106
Španielsko vyhlásilo núdzový stav, zavádza aj zákaz vychádzania

25.10.2020 (Webnoviny.sk) - Španielsko vyhlásilo už druhý celoštátny núdzový stav. Premiér Pedro Sánchez v televíznom prejave uviedol, že platiť začne od nedele večera. Vláda podľa jeho slov núdzový stav využíva na prijatie celoštátneho zákazu vychádzania od 23:00 do 6:00. Zákaz vychádzania nebude platiť na Kanárskych ostrovoch.

Lídri 19. španielskych regiónov budú mať právomoc zakázať vychádzanie v odlišných hodinách, ak pôjde o prísnejšie zákazy.

Viac o téme: Koronavírus


Budú môcť uzavrieť regionálne hranice a obmedziť zhromaždenia na maximálne 6 ľudí, ktorí nežijú v jednej domácnosti. "Realitou je to, že Európa a Španielsko sú ponorené do druhej vlny pandémie," povedal Sánchez po zasadaní vlády.

Premiér dodal, že tento týždeň požiada parlament, aby platnosť núdzového stavu predĺžil do mája. Núdzový stav poskytuje celoštátnej vláde mimoriadne právomoci, vrátane možnosti dočasne obmedziť základné práva garantované španielskou ústavou, ako je právo voľného pohybu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsko vyhlásilo núdzový stav, zavádza aj zákaz vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.