Sobota, 27. november 2021
Malá oblačnosť  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Španielsko sprísnilo opatrenia proti šíreniu koronavírusu, zatvorili nočné kluby a diskotéky

 Webnoviny  14. august 2020  165
Španielsko sprísnilo opatrenia proti šíreniu koronavírusu, zatvorili nočné kluby a diskotéky

14.8.2020 (Webnoviny.sk) - Španielsky minister zdravotníctva Salvador Illa oznámil ďalšie celonárodné obmedzenia v rámci boja proti šíreniu nového koronavírusu.

Politik sa v piatok stretol s lídrami autonómnych regiónov a povedal, že po celej krajine zatvárajú všetky nočné kluby a diskotéky.

Viac o téme: Koronavírus


Návštevy v opatrovateľských domovoch sú limitované na jednu osobu denne pre každého klienta, a to len na hodinu.

Ľudia majú zákaz fajčiť na verejnosti v prípade, ak nemôžu byť najmenej dva metre od iného človeka. Polícia bude ráznejšie zasahovať proti pouličným nočným stretnutiam mladých ľudí konzumujúcich alkohol.

Španielsko od júnového ukončenia trojmesačných obmedzení eviduje nárast v počte denných prírastkov. Úrady za uplynulých 14 dní zaregistrovali takmer 50-tisíc nových prípadov nákazy.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsko sprísnilo opatrenia proti šíreniu koronavírusu, zatvorili nočné kluby a diskotéky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.