Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,5 °C
Mimoriadne správy

Španielsko skracuje povinnú izoláciu bezpríznakových pozitívne testovaných ľudí

 Webnoviny  29. december 2021  89
Španielsko skracuje povinnú izoláciu bezpríznakových pozitívne testovaných ľudí

29.12.2021 (Webnoviny.sk) - Povinná izolácia Španielov, ktorí majú pozitívny test na koronavírus, ale neprejavujú sa u nich príznaky ochorenia COVID-19, sa skracuje z desiatich na sedem dní. Oznámilo to v stredu španielske ministerstvo zdravotníctva.

Viac o téme: Koronavírus


Rovnaký režim po novom platí aj pre neočkovaných ľudí, ktorí sa dostali do blízkeho kontaktu s infikovanou osobou. Komisia pre verejné zdravie, ktorá zahŕňa odborníkov a vedúcich zdravotníckych predstaviteľov na úrovni centrálnej aj regionálnych vlád, rozhodnutie prijala „jednomyseľne“, uviedlo ministerstvo.

Španielsky premiér Pedro Sánchez predtým v stredu vylúčil akékoľvek okamžité celoštátne reštrikcie v reakcii na variant koronavírusu omikron.

Predseda vlády uviedol, že podľa oficiálnych údajov sa síce omikron šíri rýchlejšie, ale vo všeobecnosti majú ľudia infikovaní týmto variantom miernejšie symptómy a preto sú nemocnice pod menším tlakom ako pri predošlých variantoch. Zároveň konštatoval, že zaočkovanosť Španielov je na úrovni viac ako 80 percent.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku, omikron, Španielsky premiér
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsko skracuje povinnú izoláciu bezpríznakových pozitívne testovaných ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.