Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Španielsko povolilo vstup zahraničných turistov, krajinu môžu navštíviť aj ľudia bez očkovania

 Webnoviny   7. jún 2021  141
Španielsko povolilo vstup zahraničných turistov, krajinu môžu navštíviť aj ľudia bez očkovania

7.6.2021 (Webnoviny.sk) - Španielsko od pondelka povolilo vstup zahraničných turistov z väčšiny krajín. Platí to pre cestujúcich, ktorí sú zaočkovaní proti koronavírusu, a občanov Európskej únie (EÚ), ak preukážu, že nie sú infikovaní. Nevakcinovaným návštevníkom z krajín EÚ sa stačí preukázať negatívnym výsledkom antigénového testu.

Turisti zo štátov mimo EÚ budú musieť predložiť doklad, že boli zaočkovaní najmenej 14 dní pred príchodom do Španielska, alebo že v uplynulých šiestich mesiacoch prekonali ochorenie COVID-19. Krajina uznáva vakcináciu očkovacími látkami schválenými Európskou liekovou agentúrou, čiže vakcínami firiem Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson.

Viac o téme: Koronavírus


Okrem toho akceptuje aj očkovanie čínskymi vakcínami od spoločností Sinopharm a Sinovac, ktoré odobrila Svetová zdravotnícka organizácia. Cestujúci z Brazílie, Indie a Južnej Afriky však naďalej do Španielska môžu prichádzať iba v odôvodnených prípadoch, keďže v týchto krajinách sa objavili znepokojujúce varianty vírusu.

Španielska vláda si stanovila za cieľ, aby krajinu počas júla až septembra navštívilo 14,5 až 15,5 milióna turistov. To je zhruba 40 percent z počtu turistov, ktorí do krajiny prišli v rovnakom období roku 2019, ale dvakrát viac ako počas minuloročného leta. Turizmus je významným odvetvím španielskej ekonomiky a v roku 2019 tvoril 12 percent hrubého domáceho produktu krajiny.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsko povolilo vstup zahraničných turistov, krajinu môžu navštíviť aj ľudia bez očkovania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.