Utorok, 26. január 2021
Oblačno  -0,7 °C
Mimoriadne správy

Španielsko ochromila neobvyklá snehová búrka Filomena, má už aj svoje prvé obete (foto)

 Webnoviny   9. január 2021  45
Španielsko ochromila neobvyklá snehová búrka Filomena, má už aj svoje prvé obete (foto)

9.1.2021 (Webnoviny.sk) - Veľké časti Španielska zasiahla neobvyklá snehová búrka, ktorá ochromila dopravu. Tisíce ľudí uviazli v autách, na vlakových staniciach či letiskách, ktoré prerušili prevádzku.

Madrid a ďalšie oblasti po prvý raz aktivovali najvyššiu výstrahu pred počasím a povolali armádu, aby zachránila ľudí z automobilov na vedľajších aj hlavných cestách.

Obete búrky


Prvými obeťami búrky s názvom Filomena sa stali muž a žena, ktorých auto zmietla z cesty rozvodnená rieka v Andalúzii.

Národná meteorologická služba AEMET varovala, že v niektorých regiónoch môže viac ako 24 hodín nepretržite snežiť.

V niektorých častiach krajiny očakávajú 20 centimetrov snehu, v mestských oblastiach môže napadnúť do 50 centimetrov. Búrka by sa mala pohybovať počas soboty na severovýchode krajiny.

Poruchy aj zápchy


Len v Madride uviazlo viac ako tisíc automobilov. Úrady prosia ľudí, aby boli pokojní a trpezliví a počkali na záchranárov. Hlavné medzinárodné Letisko Adolfa Suáreza Madrid-Barajas bude počas soboty zatvorené. Rovnako prerušili vlakovú dopravu do aj z Madridu.

Búrka spôsobila vážne poruchy a zablokovala viac ako 430 ciest. Úrady vyzvali ľudí, aby zostali doma a cestovali len v nevyhnutných prípadoch.

Viac k témam: porucha, snehová kalamita, úmrtie, výstraha, zimná búrka
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsko ochromila neobvyklá snehová búrka Filomena, má už aj svoje prvé obete (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.