Štvrtok, 20. január 2022
Zamračené  -1,6 °C
Mimoriadne správy

Španielske autonómne oblasti žiadajú o zavedenie COVID pasov, rozhodnúť musia súdy

 Webnoviny  17. november 2021  65
Španielske autonómne oblasti žiadajú o zavedenie COVID pasov, rozhodnúť musia súdy

17.11.2021 (Webnoviny.sk) - Niektoré regionálne vlády v Španielsku sa obávajú nárastu prípadov koronavírusu. Žiadajú preto súdy, aby povolili zavedenie COVID pasov, ktoré by mohli pomôcť kontrolovať šírenie ochorenia. COVID pas má predstavovať dôkaz, že jeho držiteľ bol očkovaný proti koronavírusu.

Autonómne spoločenstvá Baskicko, Valencia, Navarra a Katalánsko uviedli, že sú pripravené stať sa prvými regiónmi v Španielsku, ktoré zavedú spomenuté COVID pasy pre vstup do nočných klubov, barov, reštaurácií a na niektoré verejné podujatia. Najprv však potrebujú povolenia súdov.

Viac o téme: Koronavírus


Baskická ministerka zdravotníctva Gotzone Sagardui v utorok poznamenala, že tento severošpanielsky región podá tento týždeň na súde oficiálnu žiadosť. Ak opatrenie schvália, bude sa vzťahovať na osoby od 12 rokov. Šéf regionálnej vlády vo Valencii Ximo Puig oznámil podobné rozhodnutie v pondelok.

V Španielsku v ostatných týždňoch evidujú prudký nárast prípadov ochorenia COVID-19. Regiónmi s najväčším výskytom infekcií na 100-tisíc obyvateľov sú Baskicko a Navarra.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, COVID pas, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielske autonómne oblasti žiadajú o zavedenie COVID pasov, rozhodnúť musia súdy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.