Sobota, 28. marec 2020
Slnečno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Španielska polícia zlikvidovala na juhu krajiny tajný podzemný závod na výrobu cigariet

 Webnoviny  20. február 2020  19
Španielska polícia zlikvidovala na juhu krajiny tajný podzemný závod na výrobu cigariet

20.2.2020 (Webnoviny.sk) - Španielska polícia zlikvidovala tajný podzemný závod na výrobu cigariet, ktorý sa nachádzal v hĺbke štyri metre pod stajňou pre kone na juhu krajiny v provincii Málaga. Podľa polície ide o prvý odhalený tajný závod na cigarety v Európskej únii.

Španielska polícia a Europol vo vyhláseniach, ktoré zverejnili vo štvrtok, uviedli, že zatkli 20 ľudí z Británie, Ukrajiny a Litvy. Podľa Europolu v podzemnom závode objavili ubytovne pre pracovníkov.

Vstup do závodu, ktorý vyrábal od roku 2019, bol zakrytý nákladným kontajnerom. Europol dodal, že zamestnanci boli nútení pracovať v mimoriadne nebezpečných a toxických podmienkach.

Španielska Civilná garda informovala, že členmi gangu boli väčšinou Briti. V tajnom závode zhabali 3 milióny cigariet, množstvo hašiša a marihuany a tiež tri zbrane.

Viac k témam: nelegálne cigarety
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielska polícia zlikvidovala na juhu krajiny tajný podzemný závod na výrobu cigariet © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.