Sobota, 6. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Soros odporučil Európskej únii zrušiť kvóty na utečencov a zlepšiť kontrolu vonkajších hraníc
Webnoviny 30. máj 2018 716
BRATISLAVA 30. mája (WebNoviny.sk) - Európska únia (EÚ) by mala definitívne zrušiť kvóty na prijímanie utečencov, s ktorými aj tak viaceré krajiny nesúhlasia a odmietajú ich rešpektovať. Na rokovaní Európskej rady pre zahraničné vzťahy to vyhlásil americký filantrop George Soros.
Hoci Sorosa mnohí politici obviňujú, že podporuje migráciu, či dokonca z toho, že pomocou siete mimovládnych organizácií, ktoré financuje, sa Európu snaží "zaplaviť" migrantmi, v skutočnosti bol od začiatku odporcom systému kvót.
Odporúčame:
Nadácia Georgea Sorosa sťahuje svoje sídlo z Maďarska, vyhnali ju plány Orbánovej vlády
Svoj postoj Soros potvrdil aj na rokovaní Európskej rady pre zahraničné vzťahy. "Členské štáty by nemali byť nútené prijímať utečencov, ak to nechcú. A utečenci by nemali byť nútení usadzovať sa tam, kam nechcú ísť," povedal. Riešenie vidí Soros skôr v dôslednejšej kontrole vonkajších hraníc EÚ, ktoré ale na druhej strane podľa neho musia zostať otvorené pre legálnu migráciu.
Ďalšou súčasťou riešenia by podľa neho mala byť finančná pomoc Afrike, predovšetkým v oblasti školstva a nezamestnanosti. V tejto súvislosti Soros vypracoval aj vlastný návrh programu pomoci Afrike v hodnote 30 miliárd eur, ktorý ponúkol únii na zváženie.
Viac k témam: Európska únia, George Soros, kvóty utečencov, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Soros odporučil Európskej únii zrušiť kvóty na utečencov a zlepšiť kontrolu vonkajších hraníc © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov