Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  20,5 °C
Mimoriadne správy

Sopka Anak Krakatau sa opäť prebudila, vychrlila popol až do výšky troch kilometrov

 Webnoviny  10. jún 2023  72  
Sopka Anak Krakatau sa opäť prebudila, vychrlila popol až do výšky troch kilometrov

10.6.2023 (SITA.sk) - V Indonézii vybuchla sopka Anak Krakatau, pričom vychrlila zo seba popol až do výšky troch kilometrov. Informovali o tom v sobotu miestni predstavitelia.

Sopečný ostrov nachádzajúci sa v indonézskom Sundskom prielive medzi hlavnými ostrovmi Jáva a Sumatra vybuchol od piatku najmenej sedemkrát, informovalo indonézske Centrum pre vulkanológiu a zmiernenie geologických rizík.

Pri najnovšej erupcii neboli hlásené žiadne obete a ani nebol vydaný príkaz na evakuáciu obyvateľstva. Najbližšia obec je od sopky vzdialená 16 kilometrov.


Bola to najdlhšia erupcia od kolapsu hory, ktorý v roku 2018 spôsobil smrtiacu vlnu cunami pozdĺž pobrežia Jávy a Sumatry.Viac k témam: erupcia sopky, sopka Anak Krakatau
Zdroj: SITA.sk - Sopka Anak Krakatau sa opäť prebudila, vychrlila popol až do výšky troch kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.