Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Somálčan zaútočil nožom na päť ľudí, podľa polície mohol byť motívom terorizmus

 Webnoviny  12. september 2021  71
Somálčan zaútočil nožom na päť ľudí, podľa polície mohol byť motívom terorizmus

12.9.2021 (Webnoviny.sk) - Talianska polícia pre pokus o vraždu vyšetruje Somálčana uchádzajúceho sa o azyl po tom, ako nožom zranil dve kontrolórky cestovných lístkov v autobuse v meste Rimini. Predtým, ako sa dal na útek, zranil ďalších troch ľudí, vrátane šesťročného chlapca.

Motívom mohol byť terorizmus


Vyšetrovatelia vylučujú, že motívom bol terorizmus a pracujú s hypotézou, že 26-ročný muž bol pod vplyvom drog. Útok sa stal v sobotu večer.

Talianska ministerka vnútra Luciana Lamorgeseová uviedla, že v pondelok sa stretne s políciou v Rimini, aby preskúmala „túto veľmi vážnu udalosť". Zranený chlapec bol v nedeľu v kritickom stave.

Neúspešné žiadosti o azyl


Páchateľ, ktorého totožnosť nezverejnili, podľa denníka Corriere della Sera do Európy prišiel v roku 2015 a neúspešne žiadal o azyl v niekoľkých európskych krajinách, vrátane Dánska, Švédska, Nemecka a Holandska.

Talianska štátna televízia informovala, že Somálčan požiadal o azyl aj v Taliansku a žil v centre pre migrantov, ktoré prevádzkuje katolícka charita v Rimini.

Viac k témam: imigrácia, pokus o vraždu, terorizmus, útok nožom, žiadosť o azyl
Zdroj: Webnoviny.sk - Somálčan zaútočil nožom na päť ľudí, podľa polície mohol byť motívom terorizmus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.