Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Sociálny systém by nemal byť stimulom pre imigráciu, rakúskym prisťahovalcom možno pribudne nová povinnosť 

 Webnoviny  25. august 2023  154  
Sociálny systém by nemal byť stimulom pre imigráciu, rakúskym prisťahovalcom možno pribudne nová povinnosť 

25.8.2023 (SITA.sk) - Rakúska ministerka pre integráciu Susanne Raabová prišla s myšlienkou zaviesť pre prisťahovalcov povinnosť dosiahnuť určitú úroveň nemčiny v prípade, ak chcú poberať sociálne dávky. Ako referuje web thelocal.at, týmto opatrením sleduje lepšie začlenenie prisťahovalcov na rakúskom trhu práce.

Raabová povedala, že by si vedela predstaviť systém, v ktorom by ľudia poberajúci určité druhy sociálnej podpory museli v určitom časovom období dosiahnuť „istú úroveň jazykových znalostí“, aby si udržali svoje výhody. Raabová podotkla, že sociálny systém by nemal byť „stimulom“ pre imigráciu.

„Myslím si, že je neprijateľné, najmä v súčasnej situácii na trhu práce, aby ľudia trávili roky v rámci sociálneho systému,“ povedala Raabová.

Dodala, že nechce, aby prisťahovalci ovládali „nemčinu na univerzitnej úrovni“, ale úplne by postačili základné vedomosti a zručnosti.

Viac k témam: Imigranti, rakúska ministerka
Zdroj: SITA.sk - Sociálny systém by nemal byť stimulom pre imigráciu, rakúskym prisťahovalcom možno pribudne nová povinnosť  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.