Sobota, 16. október 2021
Slnečno  8,5 °C
Mimoriadne správy

Slovinsko a Taliansko začnú spoločne kontrolovať hranice, chcú zabrániť nelegálnej migrácii

 Webnoviny   5. jún 2021  66
Slovinsko a Taliansko začnú spoločne kontrolovať hranice, chcú zabrániť nelegálnej migrácii

5.6.2021 (Webnoviny.sk) - Slovinsko a Taliansko oznámili, že onedlho začnú na hraniciach medzi oboma štátmi pôsobiť spoločné hliadky, aby zabránili nelegálnej migrácii. Ohlásili to po piatkovej schôdzke slovinský minister vnútra Aleš Hojs a jeho talianska kolegyňa Luciana Lamorgeseová. Hneď nebolo jasné, kde budú spoločné hliadky nasadené a koľko policajtov sa na nich bude podieľať. Hojs uviedol, že hliadkovať by mali začať v priebehu mesiaca.

Nelegálni migranti vstupujú do Slovinska z Chorvátska a potom pokračujú do Talianska alebo Rakúska. Na Balkáne uviazli tisíce ľudí utekajúcich pred vojnami a chudobou z Blízkeho východu, Afriky a Ázie a čakajú na príležitosť dostať sa do svojich želaných destinácií.

Slovinský minister vnútra povedal, že spoločné hliadky budú vybavené modernou technológiou a používať budú aj drony, informovala slovinská tlačová agentúra STA. Zámerom je odhaliť najaktívnejších prevádzačov a predísť nelegálnemu prekračovaniu hraníc v nákladných autách a iných vozidlách, konštatoval Hojs.

Viac k témam: hraničné kontroly, ilegálna migrácia, imigranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovinsko a Taliansko začnú spoločne kontrolovať hranice, chcú zabrániť nelegálnej migrácii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.