Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Slovensko poslalo Čechom na pomoc už aj vrtuľník, hasiť bude nedostupný terén pri Hřensku (foto)

 Webnoviny  27. júl 2022  33
Slovensko poslalo Čechom na pomoc už aj vrtuľník, hasiť bude nedostupný terén pri Hřensku (foto)

27.7.2022 (Webnoviny.sk) - K slovenským hasičom, ktorí sú od včera v Národnom parku České Švýcarsko, sa v stredu ráno pridal aj vrtuľník Mi171 OM-BYH z Leteckého útvaru ministerstva vnútra MV SR (MV SR) s posádkou pilotov. Spolu s ostatnými má slovenská posádka za úlohu hasiť nedostupný terén na severnej strane obce Hřensko.

Danú oblasť tvoria strmé, skoro kolmé skalnaté bralá, ktoré horia a horiace padajúce časti ohrozujú budovy stojace pod nimi. Informoval o tom oddelenie komunikačné a vnútorných záležitostí prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Letecká technika je rozdelená na dve skupiny. Prvá – vojenská, pod vedením posádok vojenských vrtuľníkov českej armády, hasí nedostupný terén pozdĺž rieky Labe. V druhej – policajnej, pod vedením posádok vrtuľníkov českej polície, je aj slovenský vrtuľník.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesný požiar v Českom Švýcarsku (fotografie

Strmé a takmer kolmé skalné bralá doposiaľ hasili prevažne výškovou technikou, ktorej však na mieste nie je neobmedzené množstvo. Svojím zásahom sa tak hasiči pokúsia odbremeniť výškovú techniku od hasenia skalnatých úsekov pre jej ďalšie využitie inde.

Momentálne na mieste zabezpečuje hasenie sedem vrtuľníkov a jedno lietadlo, cez deň sa očakáva príchod ďalších hasiacich lietadiel.

Viac k témam: Lesné požiare, Požiar v Českom Švýcarsku
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko poslalo Čechom na pomoc už aj vrtuľník, hasiť bude nedostupný terén pri Hřensku (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.