Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Slovensko poskytne Afganistanu 500-tisíc eur, krajine hrozí humanitárna katastrofa
Webnoviny 14. september 2021 721
14.9.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská republika poskytne Afganistanu prostredníctvom Organizácie Spojených národov (OSN) 500-tisíc eur na humanitárnu pomoc. Počas online konferencie OSN k humanitárnej situácii v Afganistane to povedala štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková.
Podľa slov generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa totiž Afganistanu hrozí humanitárna katastrofa. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.
„Boj proti terorizmu musí byť zodpovednosťou afganskej vlády. Zároveň by som chcela potvrdiť náš prísľub, že Slovensko poskytne finančnú pomoc vo výške 500-tisíc eur, ktorú špecializované agentúry OSN použijú na riešenie humanitárnej krízy v Afganistane,“ uviedla Brocková. Zdôraznila, že Taliban by mal dodržiavať ľudské práva žien, detí a menšín v krajine.
Cieľom diskusie OSN bolo posúdiť najnovší vývoj v Afganistane a poukázať na riešenie rýchlo sa zhoršujúcej humanitárnej krízy. Viac ako 11 miliónov ľudí v Afganistane potrebuje naliehavú pomoc. OSN sa tiež obrátila na štáty s naliehavou požiadavkou, aby pomohli vyzbierať 600 miliónov dolárov na pokračovanie pomoci Afganistanu do konca roka.
Viac k témam: humanitárna pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko poskytne Afganistanu 500-tisíc eur, krajine hrozí humanitárna katastrofa © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja