Štvrtok, 28. október 2021
Väčšinou jasno  3,8 °C
Mimoriadne správy

Slovenskí delostrelci cvičia v Lotyšsku paľbu do vzduchu, na tréningy využívajú aj vojenské vrtuľníky (foto)

 Webnoviny  11. jún 2021  134
Slovenskí delostrelci cvičia v Lotyšsku paľbu do vzduchu, na tréningy využívajú aj vojenské vrtuľníky (foto)

11.6.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenskí delostrelci v Lotyšsku počas pôsobenia v medzinárodnom prostredí rozširujú svoje spôsobilosti vrátane zapojenia viacúčelových vojenských vrtuľníkov UH-60M Black Hawk.

Počas cvičenia SCOOTER CONTROL mali vojaci možnosť preveriť si navádzanie a korekciu paľby delostreleckých oddielov priamo zo vzduchu. Spolupracovali pritom so spojeneckými kolegami z Kanady, Španielska a Talianka.

„Práve takéto výcvikové aktivity s našimi partnermi zlepšujú schopnosť spolupracovať na rôznych úrovniach, vďaka čomu sme spolu silnejší,“ uzavreli Ozbrojené sily SR na svojom profile na sociálnej sieti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: delostrelci, vojenské cvičenie, vrtuľník Black Hawk UH-60
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí delostrelci cvičia v Lotyšsku paľbu do vzduchu, na tréningy využívajú aj vojenské vrtuľníky (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.