Utorok, 16. júl 2024
Slabý dážď  28,4 °C
Mimoriadne správy

Slovenská výprava musí predčasne opustiť skautské jamboree, oblasť by mohol zasiahnuť tajfún

 Webnoviny   7. august 2023  184  
Slovenská výprava musí predčasne opustiť skautské jamboree, oblasť by mohol zasiahnuť tajfún

7.8.2023 (SITA.sk) - Slovenskí skauti musia predčasne opustiť miesto konania svetového skautského jamboree v Južnej Kórei kvôli blížiacemu sa tajfúnu Khanun. Ten by mohol zasiahnuť i oblasť, kde sa nachádza táborisko jamboree.

Sťahovanie do Seoulu


Skauti by sa mali sťahovať v utorok, 8. augusta, na bezpečné miesta v Seoule a jeho okolí, kde bude podujatie pokračovať.

O skrátení pobytu na jamboree a presune účastníkov rozhodol kórejský organizátor podujatia, Svetová organizácia skautského hnutia (WOSM) a kórejská vláda, rozhodnutie bolo oznámené počas stretnutia vedúcich delegácií na jamboree.

Na svojej webstránke o tom informuje Slovenský skauting.

Nedostatočne pripravené táboriská


Návrat slovenských skautov ostáva stále stanovený na 13. august. „Vedúci tím slovenského kontingentu nepretržite monitoruje situáciu spoločne s kórejskými organizátormi a WOSM na zaistenie bezpečnosti účastníkov. Napriek výzvam ako sú horúčavy a blížiaci sa tajfún Khanun, si naši účastníci užívajú skautské dobrodružstvo formou pripraveného programu," uviedla organizácia.

Poznamenala, že pri príchode na Jamboree nebolo táborisko dostatočne pripravené. Podnety boli postúpené organizátorovi, ktorý na nich pracoval. O členstvo slovenskej výpravy je podľa Slovenského skautingu postarané napriek tomu, že Kóreu sužujú horúčavy.

Slovenská výprava pozostávajúca zo 86 skautov sa zúčastňuje na 25. svetovom skautskom jamboree, najväčšom vzdelávacom podujatí, v juhokórejskom SanManGeum.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Skauti, Slovenský skauting, Tajfún
Zdroj: SITA.sk - Slovenská výprava musí predčasne opustiť skautské jamboree, oblasť by mohol zasiahnuť tajfún © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.