Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  7 °C
Mimoriadne správy

Slovákov čaká po prílete do Veľkej Británie samoizolácia, stráviť v nej musíte až dva týždne

 Webnoviny  13. október 2020  113
Slovákov čaká po prílete do Veľkej Británie samoizolácia, stráviť v nej musíte až dva týždne

13.10.2020 (Webnoviny.sk) - Cestujúci prichádzajúci zo Slovenska do Spojeného kráľovstva musia absolvovať 14-dňovú samoizoláciu. Toto nariadenie je v platnosti od 26. septembra.

Viac o téme: Koronavírus


Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Cestujúci musia vyplniť formulár


Každý cestujúci do Spojeného kráľovstva sa musí vopred registrovať na stránke, respektíve po prílete vyplniť takzvaný passenger locator form. Registrácia je možná 48 hodín pred plánovaným príchodom do krajiny.

„Výnimke z povinnej karantény podliehajú všetci tranzitujúci cestujúci neprekračujúci hraničnú kontrolu do vnútrozemia, to znamená zostávajú v tranzitnej zóne letiska čakajúc na pokračovanie svojho ďalšieho letu do cieľovej destinácie,“ informuje MZVEZ SR s tým, že povinnosť vyplnenia vstupného formulára je však nariadená aj tranzitujúcim cestujúcim.

Niektoré regióny majú lokálny lockdown


Cestovanie v rámci krajiny je bez vážnejších obmedzení. V Spojenom kráľovstve je od 15. júna zavedená povinnosť používať ochranné rúška na prekrytie nosa a úst počas cestovania verejnou dopravou.

Rezort diplomacie však upozorňuje, že z dôvodu rastúcej intenzity výskytu ochorenia COVID-19 odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania do nasledovných regiónoch s vyhláseným lokálnym lockdownom: Greater Manchester, Leicester, severovýchod Anglicka, Lancashire, Blackpool, Blackburn, Darwen. Ďalej Merseyside, Halton a Warrington, West Midlands a West Yorkshire.

Viac k témam: cestovanie, COVID-19, karanténa, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, lockdown, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovákov čaká po prílete do Veľkej Británie samoizolácia, stráviť v nej musíte až dva týždne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.