Sobota, 23. október 2021
Zamračené  5,3 °C
Mimoriadne správy

Slovákom sa skomplikuje cestovanie do Fínska, zaradili nás medzi rizikové krajiny

 Webnoviny  10. august 2021  68
Slovákom sa skomplikuje cestovanie do Fínska, zaradili nás medzi rizikové krajiny

10.8.2021 (Webnoviny.sk) - Fínsko zaradilo od pondelka 9. augusta Slovenskú republiku medzi rizikové krajiny. Na vstup je preto potrebný buď certifikát o plnom zaočkovaní, pričom od druhej dávky musia uplynúť aspoň dva týždne, alebo certifikát o prekonaní ochorenia COVID-19 za posledných šesť mesiacov.

Vstup je možný aj s negatívnym testom


Ďalšou možnosťou umožňujúcou vstup do Fínska je certifikát o prvej dávke dvojzložkovej očkovacej látky, pričom od jej podania by mali uplynúť aspoň dva týždne.

Viac o téme: Koronavírus


Vstup je možný aj s negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý ale nesmie byť starší ako 72 hodín. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Za nedodržanie hrozí pokuta


„V prípade negatívneho výsledku testu alebo certifikátu o prvej dávke očkovania majú cestujúci povinnosť podstúpiť ďalší test po troch až piatich dňoch od príchodu do Fínska. V prípade nedodržania tohto nariadenia hrozí pokuta,“ upozorňuje rezort diplomacie. Dodáva, že cestujúci sa do výsledku testu musia izolovať doma alebo v mieste ubytovania.

Ministerstvo tiež zdôrazňuje, že hraničný režim Fínska sa riadi podľa toho, z akej krajiny sa do neho vstupuje. Pri príchode do Fínska cestnou dopravou z Estónska sa tak cestujúci riadia pravidlami a obmedzeniami ako pri ceste z Estónska. Medzi Fínskom a Estónskom totiž naďalej platia prísne kontroly na vnútorných hraniciach.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, cestovanie covid-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovákom sa skomplikuje cestovanie do Fínska, zaradili nás medzi rizikové krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.