Streda, 20. október 2021
Zamračené  13,2 °C
Mimoriadne správy

Slováci pozor, pri ceste do Českej republiky nesmie byť váš antigénový test starší ako 24 hodín

 Webnoviny  29. marec 2021  107
Slováci pozor, pri ceste do Českej republiky nesmie byť váš antigénový test starší ako 24 hodín

29.3.2021 (Webnoviny.sk) - Slováci sú povinní mať pred vstupom do Českej republiky negatívny výsledok antigénového testu, ktorý nesmie byť starší viac ako 24 hodín alebo negatívy výsledok RT-PCR testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín.

Od pondelka 29. marca je Slovensko v Česku zaradené medzi krajiny s vysokým rizikom nákazy – takzvané červené krajiny. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Povinná karanténa


Ako ďalej rezort diplomacie priblížil, po príchode do Česka sú Slováci naďalej povinní zostať v domácej izolácii do predloženia negatívneho výsledku ďalšieho PCR testu vykonaného v Česku na vlastné náklady. Ten je potrebné absolvovať do piatich dní od pricestovania do Česka.

Viac o téme: Koronavírus


Výsledok druhého RT-PCR testu je potrebné predložiť krajskej hygienickej stanici príslušnej podľa miesta pobytu (študenti aj škole a zamestnanci zamestnávateľovi).

Treba vyplniť príjazdový formulár


Slováci musia zároveň pred vstupom do ČR vyplniť príjazdový formulár, vzdialeným prístupom ho poslať príslušnej krajskej hygienickej stanici a predložiť doklad o jeho vyplnení na vyžiadanie pri hraničnej či pobytovej kontrole. Zároveň je potrebné po dobu desiatich dní od príchode do ČR všade okrem domova nosiť respirátor aspoň triedy FFP2, KN95, N95,P2,DS, a to aj po negatívnom výsledku druhého RT PCR testu.

Česká republika zároveň s platnosťou od nedele 28. marca od 00:00 zrušila pre vodičov nákladnej dopravy povinnosť preukázať sa pri vstupe do ČR negatívnym výsledkom antigénového alebo PCR testu na COVID-19.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci pozor, pri ceste do Českej republiky nesmie byť váš antigénový test starší ako 24 hodín © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.