Streda, 23. jún 2021
Zamračené  22,7 °C
Mimoriadne správy

Slováci majú cestu do Afriky otvorenú, pozor si však dajte na dátum vyhotovenia testu

 Webnoviny   6. október 2020  148
Slováci majú cestu do Afriky otvorenú, pozor si však dajte na dátum vyhotovenia testu

6.10.2020 (Webnoviny.sk) - Slováci sa musia pri vstupe do viacerých afrických krajín preukázať negatívnym testom na COVID-19. Ako informuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke, osoby, ktoré do Rwandy priletia, musia mať negatívny výsledok testu na ochorenie COVID-19.

Akceptované sú iba SARS-CoV 2 (RT-PCR) testy vykonané do piatich dní od odletu, pričom testy typu RDT nie sú rwandskými úradmi akceptované.

Všetci cestujúci, ktorí pricestujú alebo prechádzajú cez Rwandu, budú pri vstupe podrobení detekčnej kontrole a podrobia sa druhému testu, aby sa potvrdili negatívne výsledky prvého testu vykonaného pred príchodom. Cestujúci musia čakať na výsledky druhého testu 24 hodín v určenom tranzitnom hoteli. Ceny ubytovania v hoteloch určených pre cestujúcich čakajúcich na výsledky sú stanovené vládou Rwandy.

Bez testu cestujúcich hneď otočia


Pri vstupe do Ugandy sa cestujúci musia preukázať negatívnym testom na COVID-19 nie starším ako 96 hodín. Pri nesplnení tejto podmienky bude zamietnutý vstup do krajiny a cestujúci bude musieť najbližším lietadlom opustiť krajinu na vlastné náklady. Vo štvrtok 1. októbra 2020 bola na ugandskom letisku Entebbe obnovená medzinárodná letecká doprava.

Veľvyslanectvo SR v Nairobi informuje slovenských občanov, že osoby prilietajúce do Kene sa pri vstupe do krajiny musia preukázať negatívnym testom na COVID-19 v anglickom jazyku, ktorý nesmie byť starší ako 72 hodín.

Cestujúci sú tiež povinní zaregistrovať sa do elektronického monitorovacieho systému Ministerstva zdravotníctva Kenskej republiky a hlásiť aktuálny zdravotný stav prostredníctvom mobilnej aplikácie či sms po dobu 14 dní, respektíve počas celého pobytu v Keni.

Madagaskar komerčné lety zrušil


Medzinárodné komerčné lety cestujúcich do a z Malawi boli obnovené po opätovnom otvorení letiska Kamuzu v Lilongwe 1. septembra 2020. Prezident zároveň vydal nariadenie o zrušení vypnutia krajiny, takzvaného lockdownu od 18. apríla 2020 do odvolania.

Vláda Madagaskarskej republiky rozhodla o zrušení všetkých komerčných letov do odvolania, zákaz sa však netýka prepravy karga a repatriačných letov.

Na ostrove Nosy Be sú obnovené turistické aktivity od štvrtka 1. októbra. Po príchode a odchode sa vyžaduje negatívny test na COVID-19. Cestujúcim nebude umožnené cestovať do iných oblastí krajiny.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci majú cestu do Afriky otvorenú, pozor si však dajte na dátum vyhotovenia testu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.