Nedeľa, 17. február 2019
Slnečno  3,5 °C
Mimoriadne správy

Skoro päťdesiat obetí si vyžiadal útok vojenskej koalície, podľa ich vodcu išlo o legitímnu akciu

 Webnoviny   9. august 2018  71
Skoro päťdesiat obetí si vyžiadal útok vojenskej koalície, podľa ich vodcu išlo o legitímnu akciu

SANÁ 9. augusta (WebNoviny.sk) - Najmenej 43 ľudí zahynulo pri štvrtkovom útoku vojenskej koalície vedenej Saudskou Arábiou na severe Jemenu. Informovalo o tom v metropole Saná jemeské ministerstvo zdravotníctva, ktoré je kontrolované šiitskými povstalcami. Ďalších 63 ľudí bolo pri útokoch podľa ministerstva zranených.

Útoky potvrdila aj Rijádom vedená koalícia, pričom ich prípadnú kritiku zo zahraničia vopred odbila vyhlásením, že na ne má právo. Podľa hovorcu koalície pod vedením Rijádu Turkího al-Malkího šlo o "legitímnu vojenskú akciu", ktorá bola vykonaná "v súlade s medzinárodným humanitárnym právom a zvyklosťami".

Odporúčame:
Ministri desiatok krajín sa zišli na parížskej konferencii, témou bolo financovanie terorizmu

Podľa al-Malkího koalícia útočila len na povstalcov, podľa jemenského ministerstva zdravotníctva naopak zaútočila na trhovisko, na ktorom boli civilisti a tiež na autobus, ktorý prevážal deti a ich rodičov.

Viac k témam: Saudská Arábia, útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Skoro päťdesiat obetí si vyžiadal útok vojenskej koalície, podľa ich vodcu išlo o legitímnu akciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.