Streda, 8. apríl 2020
Prevažne slnečno  5,4 °C
Mimoriadne správy

Silný vietor rušil tradičné karnevaly v Nemecku aj Holandsku, účastníkom odfúklo časti kostýmov

 Webnoviny  23. február 2020  38
Silný vietor rušil tradičné karnevaly v Nemecku aj Holandsku, účastníkom odfúklo časti kostýmov

23.2.2020 (Webnoviny.sk) - Viacero miest v Nemecku muselo pre silný vietor a lejaky zrušiť na poslednú chvíľu svoje tradičné karnevalové sprievody. Zlé počasie ovplyvnilo oslavy napríklad v Kolíne nad Rýnom i neďalekom Düsseldorfe. Desiatky karnevalov pre silný nárazový vietor zrušili aj v susednom Holandsku.

"V záujme ochrany všetkých účastníkov, sa sprievody nemôžu konať," vysvetlili kolínski predstavitelia v stanovisku. Niektorí účastníci sprievodov už boli na ceste, keď im vietor odfúkol časti kostýmov, dodali. Na sprievodoch v Kolíne sa malo zúčastniť zhruba 8 000 ľudí a prizerať sa im ďalšie desaťtisíce.

Pre búrku zrušili karnevalové podujatia aj v ďalších mestách v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, ako sú Emmerich, Essen a Salzkotten. Podobne sa v dôsledku počasia rozhodli aj Heiligenstadte v spolkovej krajine Durínsko a meste Fulda v Hesensku, kde zrušili detský sprievod s približne tisíc účastníkmi a do 30-tisíc divákmi, píše agentúra AP.

Počasie by sa podľa meteorológov malo v pondelok upokojiť. Predpokladá sa, že sa tak väčšina pondelkových veľkých karnevalových osláv uskutoční.

Viac k témam: karneval, počasie, silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk - Silný vietor rušil tradičné karnevaly v Nemecku aj Holandsku, účastníkom odfúklo časti kostýmov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.