Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Severozápadom Pakistanu sa prehnali silné dažde a pripravili o život najmenej 25 ľudí

 Webnoviny  11. jún 2023  78  
Severozápadom Pakistanu sa prehnali silné dažde a pripravili o život najmenej 25 ľudí

11.6.2023 (SITA.sk) - Silné dažde sa v sobotu prehnali severozápadom Pakistanu. Spôsobili zrútenie niekoľkých domov a pripravili o život najmenej 25 ľudí. Informovali o tom tamojšie úrady, podľa ktorých evidujú i minimálne 145 zranených osôb.

Ako uviedol šéf záchranárov hlavný záchranár Khateer Ahmed, dažde a krupobitie zasiahli okresy Bannu, Lakki Marwat a Karak v provincii Chajbar Paštúnchwá, pričom vyvracali stromy a búrali elektrické prenosové veže. Ahmed dodal, že úrady pracujú na poskytnutí núdzovej pomoci zraneným.

Minulý rok monzúnové dažde a záplavy zdevastovali Pakistan, pričom zabili viac ako 1700 ľudí. Celkovo vtedy postihli približne 33 miliónov ľudí a takmer osem miliónov obyvateľov muselo opustiť svoje domovy.

Na zmiernenie dôsledkov prírodných katastrof vláda vo svojom návrhu štátneho rozpočtu v piatok vyčlenila 1,3 miliardy dolárov na odolnosť voči zmene klímy.

Viac k témam: Extrémne počasie
Zdroj: SITA.sk - Severozápadom Pakistanu sa prehnali silné dažde a pripravili o život najmenej 25 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.