Streda, 17. august 2022
Jasno  18,4 °C
Mimoriadne správy

Severomacedónsky expremiér na úteku bol opäť odsúdený, Gruevski dostal deväť rokov väzenia

 Webnoviny  22. máj 2022  50
Severomacedónsky expremiér na úteku bol opäť odsúdený, Gruevski dostal deväť rokov väzenia

22.5.2022 (Webnoviny.sk) - Bývalého severomacedónskeho premiéra Nikolu Gruevského v sobotu odsúdili na deväť rokov odňatia slobody.

Dôvodom bolo nezákonné nariadenie zbúrania multimiliónového obytného a obchodného komplexu v roku 2011, ktorý bol vo vlastníctve jeho niekdajšieho politického spojenca a neskôr oponenta Fijata Canoského.

Trestný súd v hlavnom meste Skopje zistil, že demolácia bola „aktom politickej pomsty“ voči Canoskému, vtedajšiemu lídrovi malej Strany za európsku budúcnosť (PEI), ktorý opustil Gruevského konzervatívnu vládnu koalíciu a pridal sa k opozícii.

Bolo to už štvrté odsúdenie Gruevského, ktorý v roku 2018 utiekol do Maďarska. V príspevkoch na sociálnych sieťach sa prirovnal k Jozefovi K., hlavnej postave románu Franza Kafku „Súd“, ktorý bol v knihe odsúdený a popravený bez toho, aby sa dozvedel, z čoho je obvinený. Gruevski bol premiérom v rokoch 2006 - 2016.

Viac k témam: Súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Severomacedónsky expremiér na úteku bol opäť odsúdený, Gruevski dostal deväť rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.