Utorok, 13. máj 2025
Mimoriadne správy

Severné Macedónsko vyhlásilo štátny smútok, pri nehode autobusu zahynulo viac ako desať ľudí

 Webnoviny  14. február 2019  457  
Severné Macedónsko vyhlásilo štátny smútok, pri nehode autobusu zahynulo viac ako desať ľudí

SKOPJE 14. februára (WebNoviny.sk) - Severné Macedónsko vyhlásilo dvojdňový štátny smútok po tom, čo si nehoda autobusu neďaleko hlavného mesta Skopje vyžiadala 14 obetí a 30 zranených. Nešťastie sa stalo v stredu neskoro večer.

Autobus vezúci robotníkov z práce domov sa zrútil zo svahu počas jazdy na diaľnici, ktorá spája Skopje a Tetovo. Autobus smeroval z metropoly Skopje do mesta Gostivar v centrálnej časti krajiny.

Minister zdravotníctva Venko Filipče, ktorý v Skopje navštívil zranených v nemocnici, oznámil, že siedmi sú stále v kritickom stave. Štátny smútok vyhlásil premiér Zoran Zaev, pričom vyslovil sústrasť pozostalým. Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa.

Viac k témam: Republika Severné Macedónsko, štátny smútok, tragická dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Severné Macedónsko vyhlásilo štátny smútok, pri nehode autobusu zahynulo viac ako desať ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.