Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Severné Macedónsko sprísňuje od septembra vstup do krajiny, od Slovákov bude vyžadovať očkovanie alebo negatívny test

 Webnoviny  23. august 2021  77
Severné Macedónsko sprísňuje od septembra vstup do krajiny, od Slovákov bude vyžadovať očkovanie alebo negatívny test

23.8.2021 (Webnoviny.sk) - Od 1. septembra bude pri návšteve Severného Macedónska potrebné preukázať sa certifikátom o očkovaní proti COVID-19 alebo preukázanie negatívneho PCR testu nie staršieho ako 72 hodín, alebo potvrdenie o prekonaní choroby COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus


Informovalo o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí na svojej webovej stránke. V prípade nepredloženia predmetných potvrdení musí nastúpiť návštevník krajiny do 7-dňovej karantény. Tranzit cez krajinu bude povolený maximálne do piatich hodín.

Ako ďalej informuje portál slovenského rezortu diplomacie, v Severnom Macedónsku je od 16. augusta 2021 povinné preukázanie sa potvrdeným o očkovaní aspoň 1. dávkou pri vstupe do vonkajších priestorov objektov - reštaurácie, bary, kaviarne a iné objekty, ktoré usporadúvajú oslavy, svadby, školenia, semináre, kultúrne alebo športové podujatia s účasťou alebo kapacitou minimálne 30 osôb. Toto opatrenie sa vzťahuje na osoby staršie ako 18 rokov.

Povinné ostáva aj nosenie ochranných rúšok vo všetkých verejných vnútorných priestoroch.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, cestovanie covid-19, COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Severné Macedónsko sprísňuje od septembra vstup do krajiny, od Slovákov bude vyžadovať očkovanie alebo negatívny test © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.