Pondelok, 6. apríl 2020
Slnečno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Severná Kórea vykonala delostreleckú „súťaž“, na cvičenie dohliadal sám Kim Čong-un

 Webnoviny  13. marec 2020  33
Severná Kórea vykonala delostreleckú „súťaž“, na cvičenie dohliadal sám Kim Čong-un

13.3.2020 (Webnoviny.sk) - Severná Kórea vykonala ďalšie delostrelecké cvičenia. V piatok o tom informovala Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA), podľa ktorej na štvrtkovú "delostreleckú súťaž medzi armádnymi jednotkami" dozeral líder krajiny Kim Čong-un. Jej cieľom bolo zhodnotiť pripravenosť delostreleckých síl a zlepšiť formu, program a spôsob cvičení.

Kim pochválil jednotky za ich "vojenské nadšenie a prístup" a prikázal úradom, aby pravidelne vykonávali podobné cvičenia. V krajine sa od konca februára konali už štyri podobné akcie.

Diplomatické snahy Spojených štátov zamerané na to, aby sa Severná Kórea vzdala jadrových zbraní, už niekoľko mesiacov stagnujú. Kim v decembri vyhlásil, že predstaví "novú strategickú zbraň" a posilní svoj jadrový arzenál v súvislosti s americkými sankciami a nátlakom.

Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea vykonala delostreleckú „súťaž“, na cvičenie dohliadal sám Kim Čong-un © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.