Streda, 8. júl 2020
Jasno  10,3 °C
Mimoriadne správy

Severná Kórea uskutočnila kľúčový test v stredisku, z ktorého odpaľuje rakety dlhého doletu

 Webnoviny  14. december 2019  52
Severná Kórea uskutočnila kľúčový test v stredisku, z ktorého odpaľuje rakety dlhého doletu

14.12.2019 (Webnoviny.sk) - Komunistická Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) uskutočnila v piatok ďalší test vo svojom stredisku, z ktorého odpaľuje rakety dlhého doletu. Test zatiaľ nepotvrdila Južná Kórea ani iní zahraniční pozorovatelia, a ani Severná Kórea nešpecifikovala, o čo presne išlo.

Severokórejská akadémia vojenských vied v sobotu oznámila iba toľko, že krajina v piatok uskutočnila "kľúčový test", ktorý ešte viac posilní jej "schopnosť spoľahlivého strategického jadrového zastrašovania".

Podobné oznámenia prichádzajú zo strany Severnej Kórey v poslednom čase stále častejšie, čo podľa agentúry The Associated Press (AP) bude asi súvisieť s tým, že Severná Kórea sa snaží tlačiť na amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby sa vrátil k rokovaciemu stolu.

Severokórejský líder Kim Čong-un dal nedávno Trumpovi pod hrozbou rôznych tradičných vyhrážok ultimátum, aby do konca tohto roka opäť naštartoval rokovania medzi USA a KĽDR na najvyššej úrovni, ktoré sú momentálne pozastavené.

Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea uskutočnila kľúčový test v stredisku, z ktorého odpaľuje rakety dlhého doletu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.