Streda, 1. február 2023
Zamračené  1,1 °C
Mimoriadne správy

Severná Kórea sa nikdy nevzdá jadrových zbraní v boji proti USA, vyhlásil vodca Kim

 Webnoviny   9. september 2022  38
Severná Kórea sa nikdy nevzdá jadrových zbraní v boji proti USA, vyhlásil vodca Kim

9.9.2022 (Webnoviny.sk) - Severokórejský vodca Kim Čong-un zdôraznil, že Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) sa nikdy nevzdá jadrových zbraní, ktoré potrebuje na boj proti Spojeným štátom. Tie obvinil z presadzovania krokov na oslabenie obrany Severnej Kórey a prípadného kolapsu jeho vlády. V piatok o tom informovali tamojšie štátne médiá.

Kim Čong-un to povedal počas štvrtkového prejavu v severokórejskom parlamente, kde poslanci schválili legislatívu upravujúcu používanie jadrových zbraní. Kim to označil za krok k upevneniu jadrového statusu krajiny a zdôraznil, že o takýchto zbraniach sa nebude vyjednávať.

Zákon obsahuje ustanovenie, ktoré vyžaduje, aby severokórejská armáda „automaticky“ vykonala jadrové útoky proti nepriateľským silám, ak sa jej vedenie dostane pod útok.

Viac k témam: Jadrové zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea sa nikdy nevzdá jadrových zbraní v boji proti USA, vyhlásil vodca Kim © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.