Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,3 °C
Mimoriadne správy

Severná Kórea odpálila dve balistické rakety, dopadli do vôd medzi Kórejským polostrovom a Japonskom

 Webnoviny  18. december 2022  33
Severná Kórea odpálila dve balistické rakety, dopadli do vôd medzi Kórejským polostrovom a Japonskom

18.12.2022 (Webnoviny.sk) - Severná Kórea v nedeľu odpálila dve balistické rakety smerom k svojim východným vodám.

Bol to prvý test zbraní v podaní Pchjongjangu po mesiaci a prišiel dva dni po tom, ako Severokórejčania tvrdili, že vykonali kľúčový test potrebný na vytvorenie mobilnejšej a výkonnejšej medzikontinentálnej balistickej rakety navrhnutej tak, aby bola schopná zasiahnuť pevninu USA.

Žiadne škody ani zranenia nehlásili


Juhokórejská armáda zaznamenala odpálenie dvoch severokórejských balistických rakiet. Tie preleteli cez krajinu smerom k jej východným vodám, uviedol vo vyhlásení zbor náčelníkov štábov Kórejskej republiky.

Tá uviedla, že rakety boli odpálené s odstupom približne 50 minút, neposkytla však žiadne ďalšie podrobnosti.

Japonskí predstavitelia uviedli, že obe rakety dopadli do vôd medzi Kórejským polostrovom a Japonskom. Neboli hlásené žiadne škody na lodiach ani zranenia ľudí.

Japonsko skritizovalo Severnú Kóreu


Japonský námestník ministra obrany Toširo Ino novinárom povedal, že obe rakety preleteli vzdialenosť 500 kilometrov v maximálnej výške 550 kilometrov.

Kritizoval Severnú Kóreu za ohrozovanie bezpečnosti Japonska, regiónu a medzinárodného spoločenstva.

Viac k témam: Balistické rakety
Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea odpálila dve balistické rakety, dopadli do vôd medzi Kórejským polostrovom a Japonskom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.