Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Severná Kórea odpálila ďalšiu balistickú strelu a vykonala prelety bojovými lietadlami pri hraniciach s Južnou Kóreou

 Webnoviny  13. október 2022  67
Severná Kórea odpálila ďalšiu balistickú strelu a vykonala prelety bojovými lietadlami pri hraniciach s Južnou Kóreou

13.10.2022 (Webnoviny.sk) - Severná Kórea odpálila ďalšiu balistickú strelu. Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl oznámil, že raketu odpálila skôr v piatok ráno (miestneho času, pozn. red.) smerom k východným vodám, ale podrobnosti ako ďaleko letela, neposkytol.

O možnom odpálení severokórejskej rakety informovalo aj japonské ministerstvo obrany a úrad japonského premiéra. Je to ďalší z početných raketových testov, ktoré Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) vykonala za ostatné týždne.

Vo štvrtok Pchjongjang informoval, že vodca Kim Čong-un dohliadal na testy striel s plochou dráhu letu na dlhé vzdialenosti, ktoré úspešne ukázali rozširujúce sa schopnosti severokórejskej armády na jadrové údery. KĽDR tento rok vykonala rekordné množstvo testov zbraní.

Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl tiež uviedol, že KĽDR vykonala zo štvrtka na piatok prelety bojovými lietadlami pri spoločných hraniciach, na čo reagovali vyslaním vlastných stíhačiek a iných lietadiel.

Viac k témam: Balistická raketa, Balistické strely
Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea odpálila ďalšiu balistickú strelu a vykonala prelety bojovými lietadlami pri hraniciach s Južnou Kóreou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.