Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Severná Kórea odpálila balistickú strelu, dokázala by vraj zasiahnuť ktorúkoľvek časť USA

 Webnoviny  18. november 2022  27
Severná Kórea odpálila balistickú strelu, dokázala by vraj zasiahnuť ktorúkoľvek časť USA

18.11.2022 (Webnoviny.sk) - Severná Kórea v piatok odpálila medzikontinentálnu balistickú strelu s takým dosahom, že by ňou dokázala zasiahnuť ktorúkoľvek časť Spojených štátov.

Pri druhom veľkom teste zbraní v podaní Pchjongjangu počas tohto mesiaca strela dopadla do japonských vôd západne od ostrova Hokkaido. Podľa juhokórejských a japonských odhadov preletela severokórejská strela približne 6000 až 6100 kilometrov v maximálnej výške tisíc kilometrov.

Japonský minister obrany Jasukazu Hamada nazval odpálenie rakety „neuváženým činom, ktorý ohrozuje Japonsko, ako aj región a medzinárodné spoločenstvo". Povedal, že Japonsko bude naďalej úzko spolupracovať so Spojenými štátmi, Južnou Kóreou a ďalšími krajinami na koordinácii spoločnej reakcie na severokórejské provokácie.

Viac k témam: Balistická raketa
Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea odpálila balistickú strelu, dokázala by vraj zasiahnuť ktorúkoľvek časť USA © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.