Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Severná Európa čelí rozsiahlym záplavám, v Škótsku si vyžiadala život jednej ženy (foto)

 Webnoviny  20. október 2023  69  
Severná Európa čelí rozsiahlym záplavám, v Škótsku si vyžiadala život jednej ženy (foto)

20.10.2023 (SITA.sk) - Víchrica a záplavy zasiahli niekoľko krajín v severnej Európe a región sa pripravuje na ešte silnejšie dažde, ktoré ho môžu postihnúť v piatok.

V Škótsku vo štvrtok zomrela 57-ročná žena, keď ju zmietlo do rieky v regióne Angus, v ktorom evakuovali 400 domov. Škótska záchranná služba zároveň pátra po mužovi, o ktorom sa predpokladá, že zostal uväznený vo svojom aute.

Očakáva sa, že víchrica najsilnejšie zasiahne východnú časť dánskeho Jutského polostrova a dánske ostrovy v Baltskom mori.

Búrka, ktorú britskí meteorológovia nazvali Babet, by mohla postihnúť aj severnú časť Veľkej Británie, južné Švédsko, Nórsko a severné Nemecko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsiahle záplavy na severe Európy 2023 (fotografie)

Viac k témam: Babet, Víchrica, Záplavy
Zdroj: SITA.sk - Severná Európa čelí rozsiahlym záplavám, v Škótsku si vyžiadala život jednej ženy (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.