Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Šesť nezvestných po zrútení mosta v Baltimore je zrejme mŕtvych

 Webnoviny  27. marec 2024  131  
Šesť nezvestných po zrútení mosta v Baltimore je zrejme mŕtvych

27.3.2024 (SITA.sk) - Šesť nezvestných ľudí po páde mosta v americkom Baltimore zrejme zahynulo. Americká pobrežná stráž v utorok večer oznámila, že zastavuje aktívnu záchrannú operáciu a prechádza do „inej fázy“. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Nezvestní sú robotníci pracujúci v čase nešťastia na ceste. Dvaja nezvestní robotníci boli z Guatemaly, uviedlo tamojšie ministerstvo zahraničia, a niektorí ďalší boli Mexičania.

Most nad riekou Patapsco sa zrútil v utorok skoro ráno, keď do jedného z jeho pilierov narazila nákladná loď. Podľa úradov na moste bolo v tom čase osem ľudí. Najmenej dvoch zachránili a jedného previezli do nemocnice, odkiaľ ho neskôr prepustili.

Úrady stále vyšetrujú príčinu nešťastia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Most v Baltimore po náraze nákladnej lode (fotografie)Viac k témam: americká pobrežná stráž, baltimore, Nákladná loď, Nezvestní, Zahraničie, Zrútenie mosta
Zdroj: SITA.sk - Šesť nezvestných po zrútení mosta v Baltimore je zrejme mŕtvych © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.