Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3 °C
Mimoriadne správy

Sebastian Kurz je opäť šéfom ľudovej strany, na zjazde získal takmer všetky hlasy

 Webnoviny  29. august 2021  92
Sebastian Kurz je opäť šéfom ľudovej strany, na zjazde získal takmer všetky hlasy

29.8.2021 (Webnoviny.sk) - Rakúska ľudová strana (ÖVP) si v sobotu znovu zvolila za svojho šéfa kancelára Sebastiana Kurza. Tridsaťpäťročný politik získal na zjazde strany takmer všetky hlasy. Podporilo ho 533 z 536 delegátov, čiže 99,4 percenta.

Kurz je predsedom ÖVP od roku 2017. V tom roku sa tiež stal vôbec najmladším kancelárom Rakúska.

Pred hlasovaním v St. Pöltene sa Kurz prihovoril svojim spolustraníkom. Spomenul viacero tém, zdôraznil napríklad potrebu pokračovať v očkovaní proti koronavírusu a tiež sa v súvislosti s utečencami z Afganistanu vyjadril, že Rakúsko „by nemalo prijať viac ľudí, než môže integrovať“.

Spomenul tiež aféru Ibiza, ktorá sa týkala bývalého šéfa Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinza-Christiana Stracheho a viedla ku kolapsu vlády v roku 2019. Kurza v máji vyšetrovali protikorupčné úrady pre podozrenia, že v tejto súvislosti poskytol nepravdivú výpoveď parlamentnému výboru.

Kurzovi podľa jeho slov situácia ukázala „temnú stranu“ politiky a miestami preto „všetko spochybňoval“. „Vďaka tejto skúsenosti som sa stal odolnejším. Posilnilo ma to a urobilo ma to odhodlanejším,“ dodal.

Viac k témam: rakúsky kancelár, voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Sebastian Kurz je opäť šéfom ľudovej strany, na zjazde získal takmer všetky hlasy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.