Streda, 28. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Saudská Arábia vymenovala prvú ženskú veľvyslankyňu, princezná bude krajinu zastupovať v USA
DUBAJ 24. februára (WebNoviny.sk) - Saudská Arábia vymenovala v nedeľu ráno svoju vôbec prvú ženskú veľvyslankyňu. Princezná Rímá bint Bandar bin Sultán bude krajinu zastupovať v Spojených štátoch.
Na prestížnom poste nahradí princa Chálida bin Salmána al-Saúda, syna kráľa Salmána. Ten sa po zhoršení vzťahov v súvislosti s vraždou novinára Džamála Chášakdžího vráti späť do Rijádu a pôsobiť bude ako námestník ministra obrany.
Princezná je dcérou dlhoročného veľvyslanca vo Washingtone Bandara bin Sultána al-Saúda. V novej funkcii bude čeliť veľkej výzve zlepšenia vzťahov s USA, ktoré poškodila práve nedávna vražda novinára.
Viac k témam: veľvyslankyňa, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk - Saudská Arábia vymenovala prvú ženskú veľvyslankyňu, princezná bude krajinu zastupovať v USA © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Láska, ktorá sa vracia v bielych šatách. Romantický úvod série Wedding Dreams
Odborári v Amazon Slovakia podali podnet na inšpektorát práce, dôvodom je prepustenie predsedu odborovej organizácie
Červené stoličky z projektu Sadni si! sa na jar vrátia do ulíc Bratislavy, zapožičať sa dajú do konca mesiaca – FOTO