Utorok, 7. apríl 2020
Jasno  4,9 °C
Mimoriadne správy

Ruský útok je nepravdepodobný, avšak Pobaltie podľa Estónska stále čelí hrozbe

 Webnoviny  12. február 2020  23
Ruský útok je nepravdepodobný, avšak Pobaltie podľa Estónska stále čelí hrozbe

12.2.2020 (Webnoviny.sk) - Estónska zahraničná spravodajská služba odhaduje, že pravdepodobnosť vojenského útoku zo strany susedného Ruska ostáva malá, avšak akákoľvek konfrontácia medzi Ruskom a Západom by sa mohla rýchlo zmeniť na "hrozbu pre Estónsko, Lotyšsko a Litvu". Hoci sa Moskva chce vyhnúť otvorenému konfliktu s NATO, mohla by si zvoliť "preventívnu vojenskú ofenzívu" v pobaltskom regióne, uviedol v stredu generálny riaditeľ spravodajskej služby Mikk Marran.

"Hlavnou bezpečnostnou hrozbou pre Estónsko je v roku 2020 Rusko. Táto hrozba sa nezmenila, keďže sa nezmenilo Rusko," vyhlásil Marran pred novinármi počas tlačovej konferencie v hlavnom meste Tallinn. Ako povedal, režim ruského prezidenta Vladimira "Putina ostáva pri moci a naďalej bojuje proti demokratickému poriadku vo svete vrátane Estónska a našich spojencov (z NATO). Takmer všetky hrozby pre Estónsko vyplývajú z konania Ruska," konštatoval šéf estónskej rozviedky.

Viac k témam: hrozba, pobaltské štáty, Rusko
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruský útok je nepravdepodobný, avšak Pobaltie podľa Estónska stále čelí hrozbe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.