Sobota, 28. marec 2020
Jasno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Rusko zastavuje všetky medzinárodné lety, výnimku majú len občania vracajúci sa domov

 Webnoviny  Štvrtok, 9:06  41
Rusko zastavuje všetky medzinárodné lety, výnimku majú len občania vracajúci sa domov

26.3.2020 (Webnoviny.sk) - Rusko pre pandémiu nového koronavírusu od piatka pozastaví všetky medzinárodné lety. Nariadenie sa však nebude týkať letov, ktoré privezú ruských občanov z cudziny. Na svojej webstránke o tom informovala vláda. Už skôr ruské úrady obmedzili leteckú dopravu na pravidelné lety do svetových hlavných miest a na charterové lety.

Viac o téme: Koronavírus


Nové opatrenie vláda prijala v čase, keď v Rusku počet prípadov nákazy novým koronavírusom rapídne rastie. Ruské úrady v stredu oznámili, že evidujú 658 prípadov nákazy. Od predošlého dňa pritom zaznamenali 163 nových prípadov. Ako poukazuje agentúra AP, v porovnaní s predošlými dňami je to značne vyšší denný nárast.

Viac k témam: Koronavírus, zrušenie letov
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko zastavuje všetky medzinárodné lety, výnimku majú len občania vracajúci sa domov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.