Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  21,9 °C
Mimoriadne správy

Rusko zastavuje všetky medzinárodné lety, výnimku majú len občania vracajúci sa domov

 Webnoviny  26. marec 2020  85
Rusko zastavuje všetky medzinárodné lety, výnimku majú len občania vracajúci sa domov

26.3.2020 (Webnoviny.sk) - Rusko pre pandémiu nového koronavírusu od piatka pozastaví všetky medzinárodné lety. Nariadenie sa však nebude týkať letov, ktoré privezú ruských občanov z cudziny. Na svojej webstránke o tom informovala vláda. Už skôr ruské úrady obmedzili leteckú dopravu na pravidelné lety do svetových hlavných miest a na charterové lety.

Viac o téme: Koronavírus


Nové opatrenie vláda prijala v čase, keď v Rusku počet prípadov nákazy novým koronavírusom rapídne rastie. Ruské úrady v stredu oznámili, že evidujú 658 prípadov nákazy. Od predošlého dňa pritom zaznamenali 163 nových prípadov. Ako poukazuje agentúra AP, v porovnaní s predošlými dňami je to značne vyšší denný nárast.

Viac k témam: Koronavírus, zrušenie letov
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko zastavuje všetky medzinárodné lety, výnimku majú len občania vracajúci sa domov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.