Streda, 21. máj 2025

Mimoriadne správy
Rusko sa snaží vybudovať koalíciu na vyváženie Západu, intenzívne vzťahy udržiava najmä so Severnou Kóreou

20.3.2024 (SITA.sk) - Rusko pokračuje v úsilí vybudovať koalíciu na vyváženie Západu. V najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine to uviedli analytici z Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).
Podľa analytikov v ostatných mesiacoch Rusko udržiavalo bilaterálne vzťahy s Iránom, Severnou Kóreou a Čínou. Rusko sa podľa ISW „predovšetkým usiluje o zintenzívnenie vzťahov so Severnou Kóreou“, odkiaľ dostalo balistické rakety a delostreleckú muníciu.
„Kremeľ využil vojnu na Ukrajine na presadzovanie bilaterálnych vzťahov a vytvorenie koalície štátov na vyváženie Západu, čo je dlho ústredným aspektom ruskej zahraničnej politiky," uviedol ISW.
Viac k témam: rusko-čínske vzťahy, rusko-severokórejské vzťahy
Zdroj: SITA.sk - Rusko sa snaží vybudovať koalíciu na vyváženie Západu, intenzívne vzťahy udržiava najmä so Severnou Kóreou © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Putin chce vystopovať Rusov bojujúcich v ukrajinskej armáde, nad zradcami nebude mať žiadne zľutovanieNasledujúci článok
Na nákup munície pre Ukrajinu prispeje Litva 35 miliónov eur