Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,6 °C
Mimoriadne správy

Rusko sa snaží vybudovať koalíciu na vyváženie Západu, intenzívne vzťahy udržiava najmä so Severnou Kóreou

 Webnoviny  20. marec 2024  92  
Rusko sa snaží vybudovať koalíciu na vyváženie Západu, intenzívne vzťahy udržiava najmä so Severnou Kóreou

20.3.2024 (SITA.sk) - Rusko pokračuje v úsilí vybudovať koalíciu na vyváženie Západu. V najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine to uviedli analytici z Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Podľa analytikov v ostatných mesiacoch Rusko udržiavalo bilaterálne vzťahy s Iránom, Severnou Kóreou a Čínou. Rusko sa podľa ISW „predovšetkým usiluje o zintenzívnenie vzťahov so Severnou Kóreou“, odkiaľ dostalo balistické rakety a delostreleckú muníciu.

Kremeľ využil vojnu na Ukrajine na presadzovanie bilaterálnych vzťahov a vytvorenie koalície štátov na vyváženie Západu, čo je dlho ústredným aspektom ruskej zahraničnej politiky," uviedol ISW.

Viac k témam: rusko-čínske vzťahy, rusko-severokórejské vzťahy
Zdroj: SITA.sk - Rusko sa snaží vybudovať koalíciu na vyváženie Západu, intenzívne vzťahy udržiava najmä so Severnou Kóreou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.