Streda, 3. jún 2020
Prevažne slnečno  11,8 °C
Mimoriadne správy

Rusko prijalo nový zákon, vláda môže novinárov a blogerov registrovať ako zahraničných agentov

 Webnoviny  21. november 2019  73
Rusko prijalo nový zákon, vláda môže novinárov a blogerov registrovať ako zahraničných agentov

21.11.2019 (Webnoviny.sk) - Dolná komora ruského parlamentu schválila návrh zákona, ktorý dáva vláde právo registrovať blogerov, novinárov a používateľov sociálnych médií ako zahraničných agentov. Návrh, ktorý takmer jednomyseľne schválila vo štvrtok Štátna duma, je rozšírením existujúcej legislatívy týkajúcej sa pobočiek médií financovaných zo zahraničia.

Tú prijali ruskí poslanci v roku 2017 v reakcii na krok amerického ministerstva spravodlivosti, ktoré označilo televíziu RT financovanú Moskvou za zahraničného agenta.

Nový zákon sa môže vzťahovať na každého, kto šíri obsah vytvorený médiami registrovanými ako zahraniční agenti a dostáva peniaze zo zahraničia. Krok si už vyslúžil kritiku za to, že ešte viac obmedzuje slobodu prejavu v Rusku a umožňuje úradom, aby prenasledovali opozíciu.

Viac k témam: bloger, novinári, Štátna duma
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko prijalo nový zákon, vláda môže novinárov a blogerov registrovať ako zahraničných agentov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.