Piatok, 5. jún 2020
Slabý dážď  11,2 °C
Mimoriadne správy

Rusko poslalo USA „humanitárnu pomoc“, za polovicu zdravotníckeho materiálu si museli zaplatiť

 Webnoviny   2. apríl 2020  61
Rusko poslalo USA „humanitárnu pomoc“, za polovicu zdravotníckeho materiálu si museli zaplatiť

2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty zaplatili za polovicu zdravotníckeho materiálu, ktorý im tento týždeň v súvislosti s pandémiou koronavírusu poslalo Rusko ako "humanitárnu pomoc". Informovalo o tom ruské ministerstvo zahraničia. Druhú polovicu nákladov pokryl ruský štátny investičný fond.

Viac o téme: Koronavírus


Spolupráca Putina a Trumpa


Vojenské lietadlo naložené zdravotníckym vybavením a maskami vzlietlo z Moskvy v stredu ráno po telefonickom rozhovore medzi ruským prezidentom Vladimirom Putinom a americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Obaja lídri spolu hovorili o spolupráci v boji proti novému vírusu.

Kritika Kremľa za pomoc USA


Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov označil zásielku za "humanitárnu pomoc" a povedal, že Trump ju "s vďakou" prijal. Americké ministerstvo zahraničia vo štvrtok zverejnilo stanovisko, podľa ktorého materiál od Ruska kúpilo. Ruský rezort zahraničia následne spresnil, že zaplatili len za polovicu.

Správy o tom, že Rusko poslalo zdravotnícky materiál do USA, vyvolali medzi kritikmi Kremľa pobúrenie. Počet prípadov nákazy v krajine totiž rastie a nemocnice naprieč krajinou sa sťažujú na nedostatok ochranných pomôcok a vybavenia potrebných na liečenie pacientov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rusku, Koronavírus COVID-19 v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko poslalo USA „humanitárnu pomoc“, za polovicu zdravotníckeho materiálu si museli zaplatiť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.