Pondelok, 1. jún 2020
Slnečno  15,7 °C
Mimoriadne správy

Rusko po zákaze vstupu cudzincom a zastavení medzinárodných letov zatvorí aj svoje hranice

 Webnoviny  28. marec 2020  77
Rusko po zákaze vstupu cudzincom a zastavení medzinárodných letov zatvorí aj svoje hranice

28.3.2020 (Webnoviny.sk) - Ruská vláda oznámila, že od pondelka 30. marca bude mať krajina dočasne uzavreté hranice. Nariadenie, ktoré zverejnila v nedeľu na svojej webstránke, uzatvára hraničné priechody pre automobilovú, železničnú i pešiu dopravu a platí aj na hranicu s Bieloruskom. Platiť začne od polnoci z nedele na pondelok.

Viac o téme: Koronavírus


Opatrenie, ktoré je jedným z mnohých v boji proti šíreniu nového koronavírusu, má však aj niekoľko výnimiek. Netýka sa ruských diplomatov, zástupcov ruských médií, zamestnancov v doprave a ďalších predstaviteľov.

Výnimku majú tiež obyvatelia exklávy Kaliningrad, ktorí musia prejsť cez iný štát, aby sa dostali do zvyšku Ruskej federácie.

V Rusku už skôr zakázali vstup cudzincom a zastavili všetky medzinárodné lety.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky edition.cnn.com.

Viac k témam: Koronavírus, zatvorenie hraníc
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko po zákaze vstupu cudzincom a zastavení medzinárodných letov zatvorí aj svoje hranice © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.