Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Rusko má podľa Británie obavy z postupu ukrajinskej armády, presúva vybavenie a v Melitopoli sprísnili opatrenia

 Webnoviny  17. júl 2022  109
Rusko má podľa Británie obavy z postupu ukrajinskej armády, presúva vybavenie a v Melitopoli sprísnili opatrenia

17.7.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko v obave z postupu ukrajinskej armády posilňuje svoje obranné pozície v okupovaných oblastiach na juhu Ukrajiny. Ako na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedlo britské ministerstvo obrany, ruské sily presúvajú personál, vybavenie a muničné sklady medzi Mariupoľom a Zaporižžiou, a taktiež v Chersonskej oblasti. V Rusmi ovládanom meste Melitopoľ sprísnili bezpečnostné opatrenia.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ukrajinské sily už viac ako mesiac vyvíjajú tlak na ruskú obrannú líniu v Chersonskej oblasti a po nedávnych vyhláseniach ukrajinských politikov vrátane prezidenta Volodymyra Zelenského sa dá očakávať, že Ukrajinci začnú ofenzívu s cieľom vytlačiť Rusko z okupovaných území na juhu.

Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov pred niekoľkými dňami vyhlásil, že do ofenzívy v južných oblastiach Ukrajiny zapoja milión bojovníkov, z toho 700-tisíc vojakov a 300-tisíc členov národnej gardy, polície a pohraničnej stráže, pričom ofenzívu podporia účinné zbrane zo Západu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko má podľa Británie obavy z postupu ukrajinskej armády, presúva vybavenie a v Melitopoli sprísnili opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.